Domov mládeže

Ubytování

Celková kapacita domova mládeže je 106 míst, žáci jsou ubytováni na pokojích po dvou. Celkový počet v jedné výchovné skupině je 20 žáků, což odpovídá ubytovací kapacitě jednoho patra. Součástí patra je studovna a společenská místnost s TV, sociální zázemí, sprchy a čajová kuchyňka s lednicí, mikrovlnnou troubou, rychlovarnou konvicí.

Poplatky za ubytování a stravu

Měsíční částka za dvoulůžkový pokoj je 1110 Kč.

Měsíční částka za jednolůžkový pokoj je 1440 Kč.

Celodenní strava za měsíc činí 1 520 Kč.

Celková hrazená částka je tedy 2 630 Kč v případě dvoulůžkového pokoje a celodenního stravování.

Ubytování a stravné se platí předem, tzn. nejpozději do 20. dne v měsíci.

Odpočty za neodbydlené dny dle vyhl. 108/2005 Sb., ve znění pozd. novel, jsou doúčtovány. Denní částka za ubytování je 35 Kč v případě dvoulůžkového a 46 Kč v případě jednolůžkového pokoje.

Domov mládeže

Domov mládeže (dále jen DM) poskytuje žákům SPŠaOA ubytování a výchovně vzdělávací činnost, která navazuje na výchovně vzdělávací činnost školy. V případě potřeby poskytujeme ubytování i žákům z jiných škol, které nemají ubytovací zařízení ve městě.

DM se na výchově a vzdělávání podílí především v oblasti výchovy osobnosti v době mimo vyučování. Tím jsou určeny i jeho základní cíle a úkoly. Ty spočívají v pedagogickém vedení žáků k smysluplnému využívání volného času.

Vnitřní řád DM upravuje způsob vhodné a účelné organizace vč. kolektivního soužití žáků. Jeho nedílnou součástí je také denní režim. S platností od 1. 1. 2016 je DM SPŠ a OA členem Asociace domovů mládeže a internátů ČR.

Volnočasové činnosti

K nabídkám volnočasových činností v DM patří zejména pravidelné sportovní aktivity ve volnočasových prostorech. Tyto aktivity probíhají pod vedením a dohledem vychovatelů a patří k nim:

• stolní tenis
  • moderně vybavená posilovna (kondiční trénink)
  • boxovací místnost a rukavice
  • šipkový automat
  • půjčovna tenisových potřeb a venkovní hřiště
  • půjčovna stolních her
  • sálová kopaná, florbal  -  po předchozí domluvě lze zajistit společnou návštěvu tělocvičny.

V průběhu školního roku jsou také v rozsahu příležitostných činností realizovány aktivity, zaměřená na konkrétní výchovnou skupinu (mezipaterní turnaje, besedy se zajímavými lidmi, návštěvy Wellness Centra, herny bowlingu, atd.)

Internet

Žáci mají možnost přinést si svůj vlastní počítač a využít tak vysokorychlostní připojení k bezdrátové vysokorychlostní síti.  Žákům, kteří nemají svůj vlastní počítač, může být zapůjčen počítač v majetku školy.

Informace

Veškeré informace ohledně nabídky ubytování, přihlášení k pobytu, příp. další informace Vám poskytneme na emailu: klimes@spsoa.cz. Prostřednictvím emailu lze sdělit i žákovu nepřítomnost.

Internetové stránky DM jsou na této adrese: http://intr.spsoa.cz. Lze zde stáhnout také vzor přihlášky v PDF souboru, příp. prostudovat další přílohy, fotografie ze společných  aktivit atp.

Služební telefon 731 960 328 je v provozu ve všední dny od 13.00–6.30 hod., v neděli od 17.00 hod., v uvedené době se lze spojit přímo s odpolední a noční službou. (Dopoledne je k dispozici pro provozní úkoly a je k dispozici údržbáři a provozu zařízení.)

Den otevřených dveří

Dny otevřených dveří se budou konat 7. 12. 2016. V případě zájmu kontaktujte vedoucího DM na výše uvedeném kontaktu.

Řád domova mládeže http://spsoa.cz/dokumenty/skolni-rad/rad-domova-mladeze-470