Výsledky voleb

Dne 12. prosince 2017 proběhlo na mnohých středních školách první kolo prezidentských voleb „nanečisto“.  Žáci měli možnost vybrat si z devíti kandidátů. Dle pořádající organizace Jeden svět na školách bylo v celé republice odevzdáno 43 559 platných hlasovacích lístků. První pomyslné místo s celkovým počtem hlasů 14 630 získal Jiří Drahoš.

Na naší škole volby probíhaly prakticky stejně jako nedávno pořádané studentské volby do Poslanecké sněmovny ČR. 47 % žáků zvolilo kandidáta s číslem devět, našeho současného prezidenta, Miloše Zemana, na druhém místě se umístil Jiří Drahoš a na třetím místě Marek Hilšer.

Na závěr děkujeme všem studentů, kteří se zúčastnili této i minulé akce, jelikož věříme, že tyto volby nanečisto dají všem žákům do budoucna určitý nadhled a doufáme, že stejně tak jako volili ve škole, tak při dovršení plnoletosti budou volit i u opravdových volebních uren.

Souhrnnou zprávu naleznete zde:https://www.jsns.cz/nove/projekty/studentske_volby/materialy/studentske-prezidentske-volby-2017/spv_1_kolo_vysledky_final.pdf

Za volební komisi z 2.A Veronika Simonová

Vloženo: 14/12/2017 | Počet zobrazení: 1525x | Vložil: Mgr. Nikola Königová