Studentské volby

V úterý 3.10.2017 na naší škole proběhly studentské volby jak do Poslanecké sněmovny ČR, tak i do školního parlamentu.

Studenti dostali své volební lístky se 31 kandidáty, které mohli vyplnit buďto přímo ve třídě, nebo dokonce i oficiálně za plentou. Ještě před touto událostí se na toto téma hodně diskutovalo a vyučující se nám snažili dát určitý nadhled, abychom někteří, co se o politiku zrovna nezajímají, v tom měli jakž takž jasno. Dokonce nám i ukázali volební kalkulačku, kde jenom odpovíte na otázky a hned uvidíte, která strana má s vámi nejvíce společných názorů.

Ke svým volebním lístkům jsme dostali i seznam tří kandidátů z vlastní třídy, abychom si zvolili jednoho, který bude naším mluvčím a bude jednou měsíčně zasedat na schůzi všech zvolených žáků a rozhodovat o akcích školy a plánovat její zvelebování apod.

Takto připravení jsme vyrazili první tři vyučovací hodiny do volební místnosti, která se nacházela ve studovně, přičemž na nás dohlížela volební komise z II. A, která pak i propočítávala jednotlivé hlasy, za co jim určitě patří díky. Celkově se voleb zúčastnilo 302 studentů. Na prvním místě se umístilo politické sdružení ANO 2011, které získalo 88 hlasů. Druhou nejoblíbenější stranou se 68 hlasy stala Pirátská strana. Třetí místo se 44 hlasy získala strana SPD – Svoboda a přímá demokracie.

Tímto děkujme všem studentům, kteří se voleb zúčastnili a vyjádřili svůj názor.

Veronika Simonová, II.A.

Více fotografií na Facebooku školy:https://www.facebook.com/spsoa/